Lindab AB je medzinárodný koncern so sídlom vo Švédsku (Grevie), ktorý sa zaoberá vývojom, výrobou a predajom produktov z tenkostenných oceľových, vopred lakovaných plechov.

>Ponúka komplexné systémové riešenia v obchodných oblastiach Vzduchotechnika (Ventilation), Stavebné komponenty (Buildings components) a Montované oceľové haly (Buildings).  Tieto výrobky sa vyznačujú vysokou kvalitou, jednoduchou montážou, energetickou účinnosťou s ohľadom aj na životné prostredie a dodávané sú vždy s vysokou úrovňou služieb.

>V Slovenskej republike pôsobí spoločnosť Lindab od ro ku 2004. Spoločnosť Lindab pôsobí v 31 krajinách po celom svete a zamestnáva približne 4300 zamestnancov


Obchodné oblasti:

> >
Divízia Vzduchotechnika je zameraná na vzduchotechnický priemysel. 
Ponúka širokú škálu produktov od jednotlivých komponentov pre ventiláciu až po komplexné riešenia vnútornej vzduchotechniky.

Divízia Stavebné komponenty: zahŕňa produkty a systémy vyrobené z plechu, ktoré sú určené pre odvodnenie, zastrešenie a opláštenie striech a fasád. Rovnako tu patria oceľové stenové a strešné profily.

>Divízia Montované oceľové haly :> j e zameraná na konštrukčný priemysel. Ponúka komplexné konštrukčné riešenia pre komerčné i rezidenčné využitie – oceľové haly, strešné nadstavby, ľahké strešné konštrukcie, malé komerčné objekty....